top of page

SESJA KOBIECA – CO TO JEST.

Zaktualizowano: 10 cze 2021SESJA KOBIECA – CO TO JEST.

Od początku - co to jest sesja kobieca? Dla mnie i wielu moich modelek, z którymi współpracowałem to szczególne chwile. To czas, w którym wszystko, co dzieje się dookoła, skupia się na fotografowanej kobiecie. To ona i jej wizerunek jest tam najważniejszy. Nie ma problemów, codziennego życia, żadnej szarości. Jest tylko ona i obiektyw aparatu, który wyłapuje piękno ukryte w każdej kobiecie.

Kobiece sesje są delikatne, zmysłowe, sensualne. Pozwalają odkryć to, co zakryte nawet dla samej zainteresowanej. Kobieca sesja fotograficzna to wyjątkowe momenty pozwalające na skupieniu się na sobie i swoim wewnętrznym pięknie.

PO CO SESJA ZDJĘCIOWA

Może w głowie plącze ci się teraz pytanie, po co Ci właściwie sesja zdjęciowa? Przecież nie jesteś modelką i nie tworzysz portfolio. Nie potrzebujesz aktualnie żadnych zdjęć do paszportu, dowodu czy czegokolwiek innego. Sesja dla kobiet ma być przyjemnością, nie obowiązkiem. Sesja kobieca jest po to, by zrobić coś dla siebie tylko. Nacieszyć się sobą, swoją kobiecością, pozwolić otworzyć się na inny świat. W tym nie musi być żadnego konkretnego celu.


Nastrój dopasowuje się do klimatycznej scenerii, dzięki czemu widzę więcej, czuję mocniej, oddycham głębiej. Wszystko odbija się na cyfrowej matrycy, tak jakby uczucia zostały zeskanowane i pokolorowane. Wszystko widać na mojej ukochanej fotografii.JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI KOBIECEJ

Przygotowania do sesji kobiecej to ważny krok. To od nich zależy całość sesji zdjęciowej. Dobrze wiedzieć, czego się oczekuje od zdjęć i od fotografa. Warto mieć jakieś swoje pomysły, inspiracje na zdjęcia. Wszystko jeszcze może ulec zmianom, ale te wstępne przygotowania dają już wiele. Zresztą nie raz słyszę, że dają one sporo frajdy. To oczekiwanie, ekscytacja, dreszczyk podniecenia.

Od czego rozpocząć przygotowania do sesji kobiecej:


  • Przede wszystkim zastanów się najpierw sama, jaki rodzaj zdjęć Cię interesuje. Czy ma to być plenerowy portret? Może interesuje Cię sesja sensualna? Może zmysłowe zdjęcia w apartamencie? A może chcesz pójść jeszcze krok dalej i interesuje Cię nagość zakryta lub akt?

  • Przejrzyj zasoby Internetu. Wejdź w media społecznościowe fotografów. Poobserwuj, pomyśl o sobie w tych sytuacjach. Kobieca sesja fotograficzna w Internecie to kopalnia pomysłów na siebie samą.

  • Pinterest, Instagram. Tam także znajdziesz inspiracje i ciekawe pomysły na sesje zdjęciowe. pomysłów na siebie samą.

  • Porozmawiaj z fotografem. Najlepiej w cztery oczy. Ty go poznasz i dowiesz się, czy dobrze się dogadujecie. Jemu też będzie łatwiej, jak cię poobserwuje, bo mniej więcej będzie wiedział jak z Tobą pracować.#sesjawstudio#fotograf#sesjeportretowe#kościerzyna#sesjekościerzyna#fotografkościerzyna#sesjeplenerowe#fotografiamalwinacichosz#malwinacichosz
20 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page